CODIAC CAMP COMPETITION DIVISIONS LIST

Share This:

July 25, 2018 CODIAC CAMP COMPETITION DIVISIONS LIST – PDF VERSION (Click Here)

Codiac Summer Camp Meet – Division List – 2018

Skater names
Club
Category
Gender
Division 1 – 111m    1000 m H/S/F

DIVISION 1

1 MAGEE, Tyler Hampton 17-T2C(JrA/Int2) M
2 CORMIER-LOSIER, Anthony Fredericton 15-T2T/(JrB/2) M
3 CONNELL, Kyle Prince Edward Island 15-T2T/(JrB/2) M
4 BINNS, Andrew Prince Edward Island 14-T2T (Jr1) M
5 LYONS, William Prince Edward Island 13-T2T(Juv2) M
6 CORMIER, Mathias CPV Gatineau 15 M
7 MYERS, Sam Saint John 14-T2T (Jr1) M
8 KOZMA, Matthew Prince Edward Island 16-T2C(JrB/Int1) M
9 BINNS, Rob Prince Edward Island Master 2 M
10 LARTER, Jenna Prince Edward Island 15-T2T/(JrB/2) F
11 BLADON, Spencer Hamilton Speed Skating Club 15 M
12 BERE, Cezara Edmonton SSA 14 F
13 MILLER, Cody Edmonton SSA 14 M

DIVISION 2

1 BRUCE, Carter Prince Edward Island 14-T2T (Jr1) M Division 2 – 111m     1000m H/S/F
2 XU, Anran (Angela) St Croix Blades 14-T2T (Jr1) F
3 BOISSONNEAULT, William CPV St. Foy 15 M
4 HEBERT, Benjamin Saint John 16-T2C(JrB/Int1) M
5 HICKEY, Olivia Gloucester Concordes SSC 15 F
6 OLIVER, Claire Saint John 14-T2T (Jr1) F
7 MURRAY, Hayley Hamilton Speed Skating Club 15 F
8 ABIDI, Adam Gloucester Concordes SSC 14 M
9 COTE, Simon-Olivier CPV Levis 13 M
10 GAUTHIER, Annie-Pier Codiac Cyclones 15-T2T/(JrB/2) F
11 STEWART, Mia Prince Edward Island 14-T2T (Jr1) F
12 KARN, Rosemary Humber Valley 16-T2C(JrB/Int1) F

DIVISION 3

1 DUBE, Sebastien Quebec 14 M Division 3 – 100m     400m H/S/F
2 MURRAY, Conor Fredericton 13-T2T(Juv2) M
3 GOUGH, Colton Fredericton 13-T2T(Juv2) M
4 MARTIN, Rémy Restigouche Comets 13-T2T(Juv2) M
5 LAWLESS, David Saint John 15-T2T/(JrB/2) M
6 LAWSON, Jayson Codiac Cyclones 12-L2T/T2T M
7 CHARLONG, Courtney Restigouche Comets 10-L2T F
8 COTTON, Charlie Oakville SSC 12 M
9 BERUBE, Leo CPV Levis 12 M
10 LUNN, Matthew Fredericton 13-T2T(Juv2) M
11 LEVESQUE, Jean-Christophe CPV Levis 13 M
12 LEBLANC, Emma Codiac Cyclones 14-T2T (Jr1) F
13 BUOTE, Noah Saint John 14-T2T (Jr1) M
14 CRAWFORD, John Saint John 14-T2T (Jr1) M
15 CARRETERO, Sebastian Fredericton 15-T2T/(JrB/2) M
16 COMEAU, Janelle Codiac Cyclones 12-L2T/T2T F

DIVISION 4

1 RUDI, Loic St Croix Blades 12-L2T/T2T M Division 4 – 100m   400m H/S/F
2 ADAMS, Riley Fredericton 15-T2T/(JrB/2) M
3 CARTIER, Leila Codiac Cyclones 13-T2T(Juv2) F
4 VEILLEUX, Emrick CPV Chateauguay 13 M
5 BUOTE, Gillian Saint John 12-L2T/T2T F
6 BROWN, Kyle Peninsula SSC 14 M
7 RIOUX, Nathan Caraquet 10-L2T M
8 CORMIER, Arnaud CPV Gatineau 12 M
9 MURRAY, Sarah Hamilton Speed Skating Club 13 F
10 HICKEY, Taylor Gloucester Concordes SSC 13 F
11 ROCQUE, Doc St. Lawrence SSC 12 M
12 BROWN, Kieran Peninsula SSC 14 M
13 WOLFE, Lucy Saint John 13-T2T(Juv2) F
14 EAVES, Mikka Lethbridge SSA 12 F
15 HASLETT, Morgan Saint John 12-L2T/T2T F
16 NIELSON, Max Fredericton 13-T2T(Juv2) M

DIVISION 5

1 HARRISON, Earle Fredericton 12 M Division 5 – 100m   400m H/S/F
2 MAGEE, Hailey Saint John 14-T2T (Jr1) F
3 MACKINLEY, Regan Saint John 10-L2T F
4 BOLTON, Noah Humber Valley 12-L2T/T2T M
5 LAVALEE, Taryn Nunavut Speed Skating Club 14-T2T (Jr1) F
6 DOCHSTADER, Nathan Saint John 11-L2T/T2T M
7 ROBITAILLE, Philippe Codiac Cyclones 11-L2T/T2T M
8 ASHLEY, Olivia Nunavut Speed Skating Club 13-T2T(Juv2) F
9 WRIGHTMAN DILLON, Clara St Croix Blades 11-L2T/T2T F
10 TULLOCH, Findlay Dartmouth Crossing Speed Skate Club 14-T2T (Jr1) M
11 MACDOUGALL, Hannah Saint John 11-L2T/T2T F
12 GOBEIL, Theo CPV St. Foy 11 M
13 DEMAIO, Rosalie Nunavut Speed Skating Club 13-T2T(Juv2) F
14 ARSENEAU, Anderson Prince Edward Island 10-L2T M
15 LAWLESS, William Saint John 12-L2T/T2T M
16 LANDRY, Ryan Fredericton 12-L2T/T2T M

DIVISION 6

1 MOTTY, Brook Humber Valley 12-L2T/T2T F Division 6 – 100m   400m H/S/F
2 GAGNON-BLANCHET, Tristan CPV St. Foy 11 M
3 NEVIN, Chloe Nunavut Speed Skating Club 14-T2T (Jr1) F
4 KARN, Christina Humber Valley 12-L2T/T2T F
5 CLARKE, Matthew Codiac Cyclones 11-L2T/T2T M
6 LAWSON, Allyson Codiac Cyclones 10-L2T F
7 CARRETERO, Emilio Fredericton 13-T2T(Juv2) M
8 ARRUDA KYRIAKIDIS, Lyra Halifax Regional 13-T2T(Juv2) F
9 WASSON, Angela Codiac Cyclones 11-L2T/T2T F
10 PRETTY, Max Halifax Regional 10-L2T M
11 ROOS-REMILLARD, Manon Nunavut Speed Skating Club 11-L2T/T2T F
12 CORMIER, Laurence Fredericton 10-L2T F
13 KENZIE, Renata Gloucester Concordes SSC 11 F
14 COUTURIER, Jasmine Annapolis Valley 12-L2T/T2T F
15 MOOREHEAD, Chloe Halifax Regional 12-L2T/T2T F
16 KENT-PURCELL, Sophie Halifax Regional 13-T2T(Juv2) F

Leave a Reply

Your email address will not be published.